6 نکته مهم هنگام خرید جک پارکینگی که باید به آن توجه کنیم

 • در این مقاله می خواهیم  ۶ نکته مهم هنگام خرید جک پارکینگی که باید به آن توجه کنیم که بسیار مهم هستن را را نام ببریم. پس برای اینکه خرید مطمئن و راحت تری داشته باشید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  جک درب اتوماتیک

  همانطور که میدانید امروزه ساختمان های جدید و نوساز برای دسترسی بسیار راحت تر برای ساکنین خود،  درب پارکینگ را به صورت تمام اتوماتیک خریداری می نمایند.

  این درب ها به کمک جکی که دارند به راحتی با استفاده از یک کلید که در ریموت کنترل آن است، باز و بسته می شود. و باعث سهولت و راحتی برای باز و بسته شدن درب های پارکینگ ساختمان میشود. ولی برای خرید جک های پارکینگی باید به چه نکاتی توجه کرد. باید در هنگام خرید جک پارکینگ به نکات حائز اهمیت توجه کنیم.

  زیرا اگر جک نامناسبی خریداری کنیم که کیفیت مرغوبی نداشته باشد ممکن است در مدت زمان کوتاهی خراب شود. اگر این جک های نامرغوب و نامناسب بیش از حد استفاده گردد دچار ایرادات فنی می شود. در ادامه مقاله قصد داریم شش نکته مهم هنگام خرید جک پارکینگی که باید به آن توجه کنیم را توضیح دهیم.

  پس نتیجه میگیریم برای خرید جک باید یکی را انتخاب کنیم که عمر زیادی داشته باشد و با عکس آزار و اذیت ما در خرابی نشود.

  6 نکته مهم هنگام خرید جک پارکینگی که باید به آن توجه کنیم

  تهیه جک پارکینگی

  همانطور که می دانید برای تهیه جک باید یک سری اطلاعات را مد نظر خود قرار دهید. برای مثال ابتدا شما باید وزن و ابعاد درب مورد نظر خود را بررسی کنید. همچنین شما باید تعداد تردد روزانه در ساختمان را هم بررسی کنید.

  زیرا با این کار اگر تردد ساختمان زیاد باشد باید با کیفیت و مرغوبیت خریداری کنید که سالها برای شما کار کند. با ما همراه باشید که به نکات مهم  در خرید جک اشاره خواهیم کرد

  1-   تردد روزانه افراد

  با ذکر مثال به این مورد خواهیم پرداخت. برای مثال فرض کنید که تردد روزانه افراد در ساختمانی زیاد است. و در پارکینگ خود بسیار استفاده می کنند. پس نتیجه میگیریم برای اینکه جک پارکینگ به زودی خراب نشود باید بالاترین کیفیت جک را تهیه کنیم.

  همچنین طبق گفته کارشناسان اگر ساختمانی ۲۰ یا 30 واحد تردد خودرو دارد باید از درب های پارکینگی که اتوماتیک هستند استفاده کنند. مومن به آنها در پای الکترومکانیک میگویند. ولی برای مثال در مجتمع های مسکونی ساده یا تجاری می توانیم از سیستم هیدرولیکی استفاده کنیم که این سیستم در این مکان مناسب تر است.

  2- وزن درب پارکینگ

  برای اینکه جک پارکینگی خریداری کنید حتماً باید وزن تقریبی و حدودی هر لنگه درب را بدانید. دلیل این کار بسیار ساده است. زیرا جک های پارکینگی به طور معمول برای هر وزنی ساخته شده اند. فرض کنید از در سنگینی استفاده کنید،

  اگر جک شما کیفیت مناسبی نداشته باشد و نتواند وزن درب را کنترل کند در مدت زمان کوتاهی فرسوده می شود. پس حتما قبل از خرید جک وزن درب را در نظر بگیرید چون اگر این کار را بکنید از هزینه های اضافی جلوگیری خواهد کرد. به زبان ساده اگر وزن درب پارکینگ شما سبک تر باشد شما می توانید در جک های ارزان تر استفاده کنید و این کار کاملاً برای شما می تواند مقرون به صرفه باشد.

  3- عرض درب

  اگر از قبل اطلاع کافی از عرض در پا داشته باشید می دانید که استاندارد درب های ساخته شده عموماً برای حل  لنگه 1.8 متر می باشد. اگر این مقدار به همین اندازه باشد جک به درستی کار میکند. ولی اگر شما عرض درب را بلندتر در نظر بگیرید باید از جنگهایی که شفت بلندتری دارند استفاده کنید به این کار حتماً ضروری است. به هیچ عنوان نگران نباشید چون در جبهه ها تمامی مشخصات جک ذکر شده است که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

  4- نصب قفل برقی روی درب

  مهندسان تولید درب اتوماتیک این درب ها را طوری طراحی نمودند که وقتی در بسته می شود، گیربکس آنها هم قفل می گردد. وقتی این کار صورت می گیرد اگر از بیرون در فشاری صورت گیرد در به هیچ عنوان باز نمی شود. ولی ممکن است شفت جک پارکینگ در بعضی از مواقع کج شود. آن هم در زمانی است که خودرویی از بیرون در با آن برخورد کند که باعث کج شدن شفت  جک درب میشود. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد و این قطعه کج نشود حتماً از قفل برقی در کنار جک استفاده کنید. تا مشکلات و هزینه های اضافی برای شما رخ ندهد.

  5- نصب مناسب

  باید بدانید که وقتی درب و جک را خریداری نموده اید باید به درستی و باکیفیت نصب شود و به طور کلی نصب مناسبی داشته باشد. در بعضی از مواقع جک با کیفیتی خریداری میکنیم ولی آن را به نادرستی نصب می کنیم که این مورد باعث کاهش عمر جک درب اتوماتیک میشود. پس در نصب جک حتماً دقت کنید و از نصاب کاران حرفه ای کمک بگیرید تا نصب مناسبی داشته باشید.

  وقتی که جک توسط افراد ناشی نصب گردد ممکن است پس از مدت زمانی عملکرد درستی نداشته باشد و حتی ممکن است دچار ایرادات فنی شود. اگر جک نادرست نصب شود حتما پس از مدت زمانی برای ما هزینه های اضافی ایجاد می کند. پس از نصب درست جک پارکینگی یکی از ۶ نکات مهم در خرید جک است. حتماً به این مورد توجه ویژه داشته باشید و به یقین می توان گفت این مورد یکی از مهم ترین موارد در خرید جک است

  6-ریموت کنترل

  اگر می خواهید که برای درب پارکینگ خود تعداد زیادی ریموت کنترل خریداری نمایید باید بگوییم که نیازی نیست به همان مقدار ریموت اصل و فابریک خریداری نمایید. قیمت ریموت های فابریک و اصل بسیار بالا است. و باعث هزینه زیادی می شود و جزو هزینه های اضافی در خرید جک است. پس می توانید در این موارد از ریموت های غیر اصل هم استفاده کنید تا هزینه های شما کاهش یابد

  در این مقاله به شش نکته مهم هنگام خرید جک پارکینگی که باید به آن توجه کنیم نام برده شد و به آن اشاره کردیم. در خرید جک به همه ی آن ها توجه ویژه ای داشته باشید امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد

  اولین مرکز درب های اتوماتیک با تنکسین های با تجربه و حرفه ای

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)