آموزش تعمیر برد جک درب پارکینگ

آموزش تعمیر برد جک درب پارکینگ

 • در این مقاله به مشکلات و خرابی های برد جک پارکینگ و آموزش تعمیر برد جک درب پارکینگ اشاره میشود . تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

  آموزش تعمیر برد جک درب  پارکینگ

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی دربهای برقی جایگزین درب های معمولی برای باز و بسته شدن پارکینگ شده است. این درب های پیشرفته با استفاده از ریموت کنترلی که دارند باز و بسته می شوند. هدف از ساخت این نوع درب ها راحتی و سهولت برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ است. این درب ها با کلیک بر روی ریموت باز و بسته می شوند و نیاز به باز کردن و بسته کردن درب به صورت دستی نیست. امروزه ساختمان های نوساز از این نوع درب ها استفاده میکنند.

  آموزش تعمیر برد جک درب  پارکینگ »

  آیا برد درب برقی پارکینگ نیاز به تعمیر دارد?

   در جواب گفت بله این نوع درب ها ممکن است در مواقعی به مشکل بر بخورند. در ساختار این نوع درب ها بردی وجود دارد که در جک درب کارگذاری شده است. همانطور که میدانید درب های هوشمند به طور کامل به صورت الکترونیکی کار می کنند. به این دلیل ممکن است در مواقعی دچار مشکل شوند و نیاز باشد که برد آن تعمیر گردد. دلیل خرابی برد جک درب پارکینگ بیشتر به خاطر باز و بسته شدن درب بیش از اندازه است. که این مشکل معمولاً در ساختمان های پر رفت و آمد رخ می دهد. همچنین ممکن است جریان برق و نوسانات آن بر روی عملکرد برد الکترونیکی جک تاثیر بسزایی بگذارد. از عوامل دیگر خرابی برد می توان به نفوذ آب و رطوبت به درون آن اشاره کرد که مانع خرابی برد جک درب پارکینگ می شود.

  انواع خرابی های برد جک پارکینگ

   همانطور که اشاره شد جک پارکینگ کاملاً الکترونیکی عمل میکند در ادامه به مشکلات و خرابی های شایع اشاره خواهیم کرد.

   اولین خرابی که ممکن است در برد جک پارکینگ رخ دهد، گیر کردن جک درب پارکینگ است. که در این مواقع برد حتماً باید تعمیر گردد. از خرابی های دیگر می توان به به هم خوردن زمان بندی باز و بسته شدن درب ها و همچنین بسته شدن خود به خود جک درب اشاره کرد که این مشکلات از سری مشکلات خرابی برد جک پارکینگ می باشد. همچنین طبق گفته متخصصین در این حوزه اگر جک درب پارکینگ باز و بسته نشود به طور یقین می توان گفت که مشکل از برد جک پارکینگ می باشد.

  نحوه عیب یابی برد جک درب پارکینگ

   قبل از اشاره به این مطلب باید گفت که عیب یابی و تعمیر برد نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای و کاربرد در تعمیر برد می باشد.

   برای عیب یابی ابتدا تعمیرکار ریموت کنترل درب برقی را چک و بررسی می کند سپس با نگاه کردن به برد جک به خرابی درب پارکینگ پی می برد و روند تعمیر و به کارگیری دوباره از برد شروع میشود. در بعضی از مواقع ممکن است این برد تنظیماتش به هم بریزد و باعث خراب شدن آن شود.

  آموزش تعمیر برد  جک پارکینگ به چه صورت است؟

   برای اینکه بتوانیم خودمان برد دربهای برقی را تعمیر کنیم؛ ابتدا حتماً باید از نوع درب برقی و ساختار برد جک آن باخبر شویم. اگر از این برد آشنایی نداشته باشیم نمی توانیم آن را تعمیر کنیم. دلیل آن این است که برد ها انواع و مدل های مختلفی دارند.  در نتیجه برای تعمیر برد باید آموزش‌های لازم و مناسب در تعمیر انواع برد را بگذرانیم. همچنین قطعات قسمت های مهم درب برقی آشنا نباشیم نمی توانیم آن را تعمیر کنیم. از این مطلب نتیجه میگیریم برای تعمیر برد درب پارکینگ حتماً باید متخصص و تکنسین های مجرب و کار بلد آن را تعمیر کنند تا در کوتاهترین زمان و کمترین قیمت برد جک تعمیر گردد.

  اولین مرکز درب های اتوماتیک با تنکسین های با تجربه و حرفه ای

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)